Tıkanıklık Açma » Evde Tıkanıklık Açma Yöntemleri

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ ?

AYNI GÜN SERVİS – 7/24 HİZMET – PROFESYONEL ÇALIŞMA

 

İnternet üzerinde milyonlarca sitenin tıkanıklık açma hakkında paylaştığı bir çok bilgiyi yeterli bulamazsınız. İşin teknik ve stratejik bilgisi biz tesisatçıların deneyimleri ve tecrübelerine dayanır. Şimdi sizlere daha önce görmediğiniz evde tıkanıklık açma yöntemlerini aşağıda paylaşacağım. Uygulanacak tüm yöntemler ve ortam sağlık açısından tedbir almanızı gerektirecektir. Evde tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır ?, Evde mutfak lavabosu nasıl açılır ?, Evde banyo duş gideri tıkanıklığı nasıl açılır ?, sorularına cevap yerine kesin çözümler sunduk.

    Videomuzu İzleyin!    

 

 

EVDE TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA 4 YÖNTEMİ

Hazırlıksız yakalandığınız tuvalet tıkanıkların da elde ki malzemelerle tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır ? Tıkanan bir tuvalet anında banyo seline, ardından bir karmaşaya neden olabilir. Profesyonel bir tesisatçı aramadan önce, evde tuvalet tıkanıklığını kendiniz açmak isterseniz. Bir tuvaleti kendiniz nasıl açarsınız öğrenin.

Önemli Bilgi: Tıkanıklıkları kendiniz açmak durumunda kalırsanız, sağlığınız için eldivensiz çalışmayın. Tuvalet tıkanıklığı açarken sağlığınızı risk etmeyin mutlaka gereken önlemleri alın.

Yöntem 1

1 Paspası poşetleyin. Evde tuvalet tıkanıklığı açmak için pompaya ihtiyacınız olacaktır. Bir pompanız yoksa, paspası dayanıklı bir poşete koyun ve poşeti güvenli bir şekilde sopasına sıkıca bağlayın.

2 Tuvalete itin. El yapımı tuvalet tıkanıklığı açma pompasını tuvaletin içine koyun. Bir miktar sıcak su ve bulaşık sabunu ekleyin. Suyu itme ve çekme yaparak suyu dalgalandırın.

 • Pompayı deliğe oturtun ve yavaş yavaş itip, çekin. Bu şekilde yaparak suyun boşalmasını sağlamaktır. Su boşaldığı esnada evde tuvalet tıkanıklığını açmış olacaksınız.

En Etkili Tuvalet Tıkanıklığı Açmanın 6 Formülü (Görsel Anlatım)
Ciddi tıkanmış tuvaletleri için kesin çözüm burada. Tıkalı tuvalet nasıl açılır ? Hangi yöntemler tuvalet tıkanıklığını açar ? Merak ettiğiniz ne varsa Doğa Tesisat sizler için cevapladı… Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Yöntem 2

1 Elinize tel bir askı alın. Tel askıyı düğüm yerinden çözerek düzleyin. Telin uç kısmına tuvaleti çizmemesi için, bez parçası bağlayın.

2 Gidere gönderin. Tuvaletin giderinin esli olması nedeniyle telin düz ilerlemesi zordur. Bu nedenle teli gidere gönderirken kavis verin. Bu sayede zorlandığı yerden kolayca geçecektir.

Yöntem 3

1 Tuvalet fırçasını deneyin. Evde tuvalet tıkanıklığı açmak için yeterli ekipmana sahip değilseniz, tuvalet temizleme fırçasını kullanabilirsiniz. Tuvalet fırçası, bazen bir tuvalet pompası görevi görür. Tuvalet deliğine yerleştirin. Bir pompa gibi itin ve çekin. Biraz fazla efor sarf edebilirsiniz, fakat sonuca ulaşabilirsiniz.

Yöntem 4

Kostik soda,ciddi tıkanmış bir tuvaletin kilidini açmak için iyi bir yoldur, özellikle organik atıkları içine attığınızda ve dalgıç, tel askı, su vb. Yükleri denediğinizde ve bunları başarısız buluyorsanız iyi bir yoludur.

1 Kullanırken dikkatli olun. Kendi güvenliğiniz açısından çıplak elle temastan kaçının. Çözücü için kostik soda, bir plastik kova ve karıştırmak için uzun plastik nesne gereklidir.

 • Asla kostik soda tuvalete kesinlikle dökülmemelidir. Kostik soda kristalleri tuvalet boruları içerisinde katılaşabilir ve daha büyük bir blok oluşturabilir. Tıkanmış tuvaletinizin blokajını kaldırmak için çözümü kullanmadan önce kostik sodayı suya karıştırmak gerekir.
 • Bu işi gece yapmalısınız. Umarım kimse gece tuvaleti kullanma ihtiyacı duymaz. Herhangi bir ihtimale karşı, tuvaletin kapısını gece boyunca kilitleyin.

2 Plastik kovaya yaklaşık 3 ila 4 litre su duldurun. Burnunuzu bir parça bezle örtün, yavaş yavaş suyun içine yaklaşık 1 kg kostik soda ekleyin. Karışımı yavaşça karıştırın.

 • Oda iyi havalandırılmış olduğundan ve dumanları teneffüs etmediğinden emin olun.
 • Su ve kostik soda karıştırmak için daha uzun zaman alıyorsa odadan uzaklaşın.
 • Suya daima kostik soda ekleyin, başka şekilde yapmayın. Su ve kostik soda arasındaki eksotermik reaksiyon suyu çabucak kaynatacak şekilde kostik sodaya su eklemeyin.

Su, karıştırma esnasında ısınacak ve dumanlar çıkacaktır. Karışıma çıplak elle dokunmayın, çünkü çok aşındırıcı olur. Karışımın bir damlası cildinize değerse, bol miktarda suyla yıkayın.

Karıştırıldıktan sonra, çözümü boş bir tuvalet kasesine yavaşça dökün. Tuvalet koltuğunu örtün ve tuvaletten yaklaşık 45 dakika uzak durun.

 • Yine yukarıda tarif edildiği gibi ikinci kez kostik soda ve suyu karıştırın. Ve yavaş yavaş tuvalete dökün ve bir gece bırakın.

Evde Klozet Tıkanıklıkları Nasıl Açılır ?

Evimizde yada iş yerimizde kullandığımız klozetlerin hatalı kullanımı nedeniyle tıkanabilir. Sık karşılaşılan klozet tıkanma nedenleri; gereğinden fazla kullanılan tuvalet kağıdının çöpe değil tuvalete atılması, pedlerin ya da çocuk bezlerinin atılması, temizlik kovasından düşen bezler, ıslak mendiller, saç birikintileri ya da çocuk ve evcil hayvanların oyuncakları olarak söyleyebiliriz. Klozetin zamansız tıkanması sonucu bazen kendimiz açmak zorunda kalabiliriz. Tıkanmış klozeti açma, şüphesiz evde yapmanız gereken en can sıkıcı işlemlerden biridir.

Evde klozet açma tekniklerini sizlere aşağıda sunduk bu işlemler sonunda tıkanıklık sorunu devam etmekte ise bizimle iletişime geçin.

Tıkanan Klozetler Nasıl Açılır?

Tıkanan Klozetleri Açma Teknikleri

Tıkalı klozetleri açarken ilk yapılması gereken işlem sifonu çekerek tıkanıklığın ne kadar mesafede olduğunu anlayabilmek gerekir.Sifonu sadece 1 kez çekmeniz gerekmektedir, aksi takdirde fazla birikecek su, klozet açma işlemini zorlaştıracak ya da taşmaya sebep olacaktır. Klozetin sifonunu çektikten sonra su hızlıca yükselmişse geri gitmiyorsa klozet tıkanıklığı var demektir. Sifonu çektikten sonra su gidiyor ama yavaşça geri dolmaya başlıyorsa tıkanıklık klozetin dışında gider borularında meydana gelmiş demektir.

Klozetin dışında oluşan tıkanıklıkları kendi yöntemlerinizle açmanız mümkün değildir. Deneyecek olduğunuz tüm yöntemler, tıkanıklık sorununu ileri bir boyuta taşıyabilir. Birkaç denemeden sonra kesin bir sonuç alamaz iseniz bizi arayın hemen gelelim. Robotlu kameralı cihazlarla mutfak,banyo ve tuvalet tıkanıklıklarını kırmadan açalım. 

 

 • Risk almayın, Profesyonel destek alın.

Sifonu çektikten sonra kollarınızı da kapatacak şekilde lastik bir eldiven giyiniz. Ardından klozetin içine ellerinizi sokun ve eğer ulaşabileceğiniz noktada cisim ya da organik kalıntı olup olmadığını kontrol edin. Varsa elinizle almanız kolay olacaktır. Ardından suyun çekilmesini bekleyip klozeti temizleyebilirsiniz.

Tıkanmış klozet açma sırasında elinizi kullanmak istemiyorsanız el pompası yardımıyla da tıkanmış klozeti açabilirsiniz. Bu işlem için tuvalet pompası kullanmanız gerekecektir. Tuvalet pompaları normalde alışık olduğumuz düz başlıklı lavabo pompalarından farklı şekilde dizayn edilmiştir. Tuvalet pompasının işlevini yerine getirmesi için klozetin içinde mutlaka su olmalıdır. Su azalmışsa yavaş yavaş sıcak su ekleyin.

Tıkanıklık ulaşamayacağınız noktada ise elbise askısı yöntemi işe yarayacaktır. Metal elbise askısını burgu yerinden çözün ve açın. Asma çengelinin diğer tarafını kullanacaksınız. Telin ucuna gidere girecek kadar bez bağlayın ve tıkanıklığa sebep olan cismi temizlemek için ileri geri, dairesel hareketlerle askıyı dirsek için kullanarak kanalı açın.

Kimyasal açıcılar ile tıkanmış klozet nasıl açılır?

Klozet, organik kalıntılar sonucu tıkandıysa yapı market ya da hiper marketlerde bulabileceğiniz kimyasal klozet açıcılar ile tıkanmış klozeti açabilirsiniz. Kimyasal açıcı tuvalet kağıdı, hijyenik ped, çocuk bezi ya da sigara izmaritini eriterek klozetin açılmasını sağlar. Açıcıyı kullanırken mutlaka talimatlara göre hareket edin. 1 gece bekletilmesi gerektiğinden banyo ya da tuvaleti kullanıma kapatın ve solumamaya özen gösterin.

Dikkat etmeniz gereken bir husus da aldığınız kimyasalları kullanırken hem kendinize hemde gider borularına zarar verebilirsiniz.

Karbonat ve sirke ile tıkanmış klozet açma yöntemleri

 • 1 çay bardağı karbonat(mutfakta kullanılan) ya da kabartma tozu, 1 su bardağı sirke ve 1 litre sıcak suyu klozete dökün. klozet dibinde köpürme meydana gelecektir. 2-3 saat beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Sirke ve karbonat karışımı sadece organik yapıdaki cisimlerin erimesini sağlar.
 • Klozet tıkanıklığına sebep olan oyuncak ya da sert bir cisim ise kimyasal ya da doğal açıcılar işe yaramayacaktır. Eldiven, elbise askısı ya da pompanın işe yaramadığı durumlarda tesisatçı çağırmanız gerekmektedir.
 • Klozet tıkanmalarının önüne geçmek için klozete hijyenik ped ya da çocuk bezi atmamalı, çocukların ve evcil hayvanlarınızın kolay erişimini engellemek için kapağını kapalı tutmalısınız. En sık karşılaşılan tıkanma sebeplerinden biri de temizlik bezleridir. Kirli temizlik suyunu dökerken kova içinde bez kalıp kalmadığını kontrol ederseniz tıkanmanın önüne geçmiş olursunuz.

İlgili Aramalar: Evde tıkanıklık açma,Evde tuvalet tıkanıklığı açma,Evde klozet tıkanıklığı açma,tuvalet tıkanıklığı açma,klozet tıkanıklığı açma,tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır ?, Doğa tesisat tıkanıklık açma

Puan Verin
[Toplam: 24 Ortalama: 4.7]